top of page
  • תמונת הסופר/תalonmeytav

מדריך הפרטיזן לאפוקליפסה - פרק א': חמשת הממים


מדריך הפרטיזן לאפוקליפסה (כן, כמו מדריך הטרמפיסט לגלקסיה, רק אמיתי) פרק א' הספר הזה הוא קודם כל מדריך הישרדות ברמה הכי טכנית שיש. לאלו ממכם שמצפים ממני לסיפורים משוגעים ומטורפים לחלוטין, אל דאגה! נגיע לשם בשלב מתקדם יותר אבל נתחיל מהכי כאן, הכי פשוט וטכני. אז אמר זאב ז'בוטינסקי בנימה חלוצית מתריסה כי לכל אדם באשר הוא אדם יש את הזכות לחמשת הממים: מעון, מזון, מלבוש, מרפא, מורה. כוונתו של זאב ידידינו היתה פוליטית משהו וכשהוא התכוון לחמשת הממים אין כוונתו למדריך הישרדות פרופר כלל וכלל, זאב התכוון לרווחה כלכלית. כשהוא מתכוון שכל אדם זכאי למעון הוא מתכוון לבית, מזון זה היכולת לאכול ולהאכיל את משפחתו, מלבוש - בגדים, מרפא זה רפואה נגישה ויעילה ציבורית ומסובסדת, ומורה - הזכות לחינוך טוב ואיכותי בסביבה מעודדת ביקורת וחשיבה עצמאית. אנחנו, בהשראת חמשת הממים של ז'בוטינסקי (וגרסאות מודרניות שלה כמו חמשת הממים של מרשק ובוודאי ישנן עוד שאינני מכיר) ננתח את חמשת הממים כמדריך הישרדותי פשוט וקל להבנה, ואולי נוסיף עוד כמה ממים חשובים מאוד...

תוכלו גם אתם בסוף החוברת להוסיף לכם עוד ממים לרשימת הקטגוריות ולמלא שם מוצרים בהתאם למה שיש\ אין לכם. אנלוגי: בתור כמעט הנדסאי סאונד שהועף מכל המדרגות בגלל היותו חצוף ממדרגה ראשונה ומתנגד חיסונים מובהק שסירב להשתתף אפילו בבדיקות, כן כן, העיפו אותי, רשמית לפחות, כי סירבתי להיבדק. הסיבה השנייה היתה שלמרות ציוני הטובים יחסית (לא הכל מזהיר אבל ממש מעט לפני שהועפתי הייתי עם ממוצע של מעל ,80 מה שממש לא רחוק מהגדרת תלמיד מצטיין - ממוצע של 85 ומעלה) הייתי מעצבן במיוחד וחצוף באופן חריג, נחשו מה זה ללמד שטוחיסט על שטויות בסגנון של אבולוציה, כדור וכו' ובכל זאת - למדתי הרבה מאוד דברים טכניים נכונים למדיי בלימודי באקדמיה, החל ממתמטיקה בסיסית שטוב מאוד ששופשפתי בה, ועד לסאונד ברמה הפיזיקלית, מה זה תדרים? מה זה הרץ? וכו'. לא אלאה אתכם בקשקושי איזה תותח אני כי תכלס? הייתי תלמיד טוב אבל לא הכי טוב בכיתה ובטח לא איש הסאונד או הפיזיקה הכי מבין בארץ מבחינת איך שמדע המיינסטרים עובד, ולמרות זאת אשתמש בידע שצברתי ואני יכול להבין ולהסביר אותו, כדי לעזור לנו לשרוד ואף לשגשג בתנאי שטח. הדבר הראשון במעלה כדי לשרוד ולשגשג בתנאי חירום הוא ידע, כן כן, לא כלים ולא כוח או זריזות אלא ידע. כמובן שאחר כך בא כוח פיזי ובריאות נפשית ופיזית אבל ידע בא לפני הכל. מה זה אומר? לנתח את המצב הנוכחי שלנו ואת המשאבים העומדים לרשותנו ולפעול בהתאם. אז כיצד ננתח את מצבנו הנוכחי ואת המשאבים העומדים לרשותנו ונפעל בהתאם? נעבור על חמשת הממים ונענה על השאלות שבאות אחר כך, מה? זה מה שאני עושה במצב חירום? כן, זה בדיוק מה שאת\ה עושה במצב חירום וגם אם זה ייקח 5 שניות או 5 דקות זה שווה את זה. חמשת הממים של ז'בוטינסקי בהטייתם הפרטיזנית: מעון: מקום לגור בו, מחסה, בית, אוהל, קראוון, אוטובוס, משאית, בועה אסטרלית (סמיילי קורץ) מזון: אוכל, מים, גינה, קש מטהר מים, קפסולות לטיהור מים, מזון בואקום, עוקב מים בגינה, מעיין, וכו' מלבוש: ביגוד חם, ביגוד תרמי מוגן מגשם ותנאי אקלים קיצוניים (בגדי עור, צמר, דמוי עור - מגן מחשמל) מרפא: ערכת עזרה ראשונה, ידע (מע"ר, פראמדיק, חובש, רופא), מטפל אלטנרטיבי, רפואה טבעית. מורה: ידע על הסביבה, מורה דרך, מצפן, מפה, ידע רוחני אמיתי, שמחה, יצירתיות, יצירה. בס"ד לאחר שעברנו על חמשת הממים (וככל שעובר הזמן אנחנו מתרגלים את הידע הזה יותר ויותר מהר כך שאיננו צריכים לשבת כל פעם ולרשום הכל ואפשר לעשות זאת בראש בחצי דקה מקסימום) אנחנו יכולים לשאול את עצמנו את שלושת השאלות: (זכרו: חמשת הממים - שלושת השאלות) שלושת השאלות: א. האם אנחנו עומדים בדרישות חמשת הממים, אם לא למה וכיצד אפשר למייטב זאת? (מלשון מיטב, שימו לב איך אני דוחף את השם משפחה שלי וממציא ביטוי בו"ז בלי שהרגשתם)


ב. האם בהסתמך על המידע של שאלה א אנחנו בטוחים או בטווח סכנה? אם איננו בטוחים כיצד אפשר למייטב זאת? (הופפפה עוד פעם)


ג. בהנחה ואנחנו בטוחים ואין לנו צורך לזוז כרגע מהמקום כדי למייטב את מצבנו הכללי, איך אנחנו משפרים את ההגנה והביטחון במקום בו אנחנו חיים, כיצד אוגרים עוד ציוד, מזון והכי חשוב - ידע? מדוע קראתי לפרק ראשון זה אנלוגי, בתור איש סאונד אנחנו נוטים להתרפק על הזמן בו הסאונד היה עובר אנלוגי מהאומן אל המאזין ללא מתווכים אלקטרונים כמו היום. וכיוון שכך אני משתמש במילה הזו כדרך לגרום לכם להתרפק על הישן והטוב רק שהפעם כדי לשרוד. מה ז"א? לאחר שהתשתיות במדינה קרסו ואנחנו נאלצים להתמודד עם מצב חירום ולפתוח ספר כמו זה, אין לנו יכולת בהכרח לתקשר אונליין במרשתת (אינטרנט - INTERNET ) ו\או לתקשר בכל אופן אחר, אנחנו נאלצים לאלתר באופן אורגני וטבעי את כל המשאבים שלנו וכיצד אנחנו יכולים למרות, ואולי אפילו בזכות המצב הנוכחי בו אנחנו נמצאים - לשגשג ולפרוח. לכן עליכם לזכור, אם פתחתם את הספר הזה כנראה שיש בכם תקווה שלא משנה כמה המצב מחורבן, אפשר לצאת ממנו וכי כל עוד הנר דולק אפשר עוד לתקן.


בפרקים הקרובים נעבור על חמשת הממים ונוסיף אולי כמה משלנו מידע ועד פרקטיקה ויישום. נלמד כיצד לאבחן את המשאבים שברשותנו וכיצד על ידי ניתוח המצב באופן בטוח אפשר למקסם או כפי שהמצאתי - למייטב את מצבכם הפיזי והנפשי למקסימום האפשרי ואולי אף מעט מעבר למה שחשבנו שאפשרי עד שפתחנו את הספר הזה והחלטנו לקרוא אותו ברצינות. דבר נוסף - לאחר סקירת האמצעים הטכניים והשיטות ליישם אותם אנחנו נפליג למחוזות יותר מעניינים ואולי מעט פחות פרקטיים שעליהם אינכם חייבים להסכים, מבחינתי כל עוד עשיתם שימוש בחלק הטכני של הספר הזה כדי לשרוד ואם מידע זה עזר להציל ולו חיים של אדם אחד הרי שהגעתי בכך על שכרי, תודה לבורא ותודה לבריאה ותודה לאלו שמנסים לשחרר אותנו מהמטריקס, מבפנים ומבחוץ. שבת שלום ותודה לכם, הקוראים והקוראות שנותנים לי השראה להמשיך ולכתוב בשעה זו, עת נראה כי עוד שנייה עלות השחר ועוד רגע וגן עדן עלי אדמות מתרחש מול עינינו, לאחר קריסת הממסד הישן.


שלכם - מורפיוס. קרדיט ליוצר התמונה - לפרופיל הפיקסביי לחץ כאן

21 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page