top of page
  • תמונת הסופר/תalonmeytav

מדריך הפרטיזן לאפוקליפסה - פרק ה': מרפאאוקיי, הפרק הזה ככל הנראה הולך להיות ארוך מהרגיל כיוון ויש כמה דברים מאוד קריטיים בהקשר למ' האולי כמעט הכי חשובה מלבד מזון ומים - מרפא


מרפא


אז קודם כל והכי חשוב - תמיד תחפשו מקצוען לפני הכל. כן, אני יודע שאתם יודעים לתפעל מצבי חירום ואתם אולי באמת תצטרכו להגיע למצב כזה. אם אתם מחפשים לתפעל מצב חירום כרגע דלגו לכותרת "טיפול במצבי חירום אקוטיים"

אם אתם מחפשים להבין, לקרוא ולהחכים ויש לכם כמה דקות לקרוא את מה שאני כותב כרגע אז נסו לזכור - תנו למקצוענים לעבוד. מה זה אומר? זה אומר שאם אני בעל הכשרה של מע"ר - מגיש עזרה ראשונה, ואני יכול למצוא מישהו עם הכשרה של חובש (דרגה מעל) ומעלה עדיף לי!האם אני יכול ורצוי שאתפעל את הבסיס כדי לשמור על מצב יציב עד שיגיע בכיר ממני? וודאי, אבל מראש אעדיף לחפש אדם עם הכשרה רפואית מקצועית ו\או אם אני בכלל רוצה להגזים - לברר מראש איפה בשכונה שלי או בסביבת המגורים שלי יש כאלו.

רצוי לחפש לפי הסדר הזה:

רופא מנתח, קרדיולוג, וטרינר, חובש צבאי, פרדמדיק, חובש אזרחי, מגיש עזרה ראשונה.

אחרי שוידאנו שעשינו כל שביכולתנו על מנת להגיש עזרה מקצועית במצב אקוטי אנחנו יכולים לפנות לאפיקים לא פחות חשובים אותם נסקור בפרק הזה כדי לאפשר לכם, גם אלו שטרם עברו הכשרה של עזרה ראשונה להשתמש במידע הזה באופן בסיסי ויעיל ואני מתכוון לרפואה אלטרנטיבית על כל סוגיה, אבל רגע.מעט לפני שאנחנו צוללים לחלק האלטרנטיבי של הערכת עזרה ראשונה שלנו חשוב לי לתת כמה כללי בסיס:כללים אלו הינם בסיסיים מאוד ואינם מהווים תחליף לידע רפואי או טיפול רפואי, לפני כל פעולה יש לוודא שקראתם לאמבולנס ואתם עושים כל שביכולתכם כדי לקבל עזרה מקצועית.


טיפול במצבי חירום אקוטיים:


א. לוודא אם המטופל\ת ער\ה ונושמ\ת. (אם אין נשימה ודופק יש לעבור מייד לשלב ב.) לוודא נשימה, אם יש נשימה יש להטות את המטופל\ת על הצד ולשמור על נתיבי אוויר פתוחים ונקיים עד להגעת עזרה מקצועית או עד לרגיעה וחזרת המטופל\ת לתפקוד מלא ובריא.


ב. עיסויי החייאה. מדגיש שוב - לאחר שקראתם לעזרה בכל דרך אפשרית מגורם מקצועי ואתם חייבים לבצע החייאה בעצמכם כי אין אף אחד מסביב, אך ורק במצב כזה תוכלו להשתמש במידע הזה. את העיסויים יש לבצע על חזה חשוף במרכז בין שתי הפטמות בקצב של לפחות 100 בדקה עם שתי הנשמות כל 30 עיסויים. (הנשמה כל 15 עיסויים) רצוי לבדוק דופק וחיים כל שתי דקות.רצוי להחליף מעסה פעם בסיבוב (30) כשבין עיסוי לעיסוי יש לוודא חזרה של בית החזה למצב רגיל.


ג. הנשמה - את ההנשמות יש לבצע לפי היחס בסעיף ב' עד להתרוממות בית החזה של המטופל\ת ולא יותר משנייה אחת להנשמה - להימנע מהנשמת יתר החייאה לילדים ותינוקות: (שוב, לאחר קריאה לכל גורם רפואי רשמי מוסמך!)בילדים רצוי לעסות באמצעות יד אחת או שתיים בהתאם לגודל הילד. כמו"כ יש לעסות בעומק של לפחות 5 ס"מ מעומק בית החזה. בתינוקות: רצוי לעסות באמצעות שני אגודלים או שתי אצבעות.כמו"כ יש לעסות בעומק של לפחות 4 ס"מ מעומק בית החזה.


אבל מה עושים במצב בו אין לנו גורם רפואי מוסמך ועלינו לתפעל מצב אחר מהחייאה רגילה?מה עושים במקרה של הרעלה או הכשת נחש?

א. - להירגע, לנשום לאט וכמה שפחות לזוז. במצבים כאלו הגוף צריך לשמור על קצב איטי ככל האפשר כדי להאט את זרימת הרעל\הארס בדם, בניגוד למה שאומרים בסיפורים - לא מומלץ בשום פנים ואופן לחתוך את מיקום ההכשה ולנסות למצוץ את הארס אלא אם אתם מוסמכים לכך באופן מקצועי, אחרת אתם עלולים לעשות הפוך ממה שתכננתם. לכן במצבים כאלו עלינו לשמור על מקום בטוח ומוצל ולתת למטופל\ת כמה שיותר מים ותחושת ביטחון, לדבר איתו\ה ולוודא שהוא\היא עונה. להמשיך לשמור על מצב רוח חיובי תוך כדי קריאה לחילוץ מסודר וטיפול חירום בדחיפות ובמהירות האפשרית כדי להביא את המטופל\ת לבית החולים!

ב. נסו לחפש פיתרון פשוט מובנה - לפעמים אתם נתקלתם באדם סוכרתי שכל שעליכם לעשות הוא להוציא לו את מזרק האינסולין מהתיק או לשים לו בפה טורטית או מיץ מתוק… כנ"ל לגביי אלרגנים המודעים לעצמם, במקרי קיצון כמו אלרגיה לדבורים או בוטנים הם ייקחו איתם בתיק האישי או על המכנס אפילו את התרופה הנחוצה למצב הזה, בין אם זה מזרק אישי או כל פתרון אחר שהם משתמשים בו ביום יום…

ג. נתחו את סביבתכם - שאלו את עצמכם את השאלות הבאות: 1. איפה בית החולים הכי קרוב או הדבר הכי קרוב לבית חולים, הכי קרב (סטיגידיש…) 2. בהנחה ואין בית חולים, איפה הכפר הקרוב ביותר או המושב המסודר הקרוב ביותר? 3. בהנחה ואין ברירה אלא להישאר איפה שאתם, כיצד אתם ממקסמים את ההגנה והמענה למטופל\ת?


רפואה אלטרנטיבית


הופפפה, הגענו לחלק המעניין והלא פחות חשוב של הפרק הזה: רפואה אלטרנטיבית למיינסטרים או כמו שאני קורא לזה - רפואה. בזרמי הרפואה הטבעית יש כמה וכמה גישות וכמה וכמה תורות שונות ומורים שונים לכל תורה בהתאם למקום, למסורת ולזמן. לכן אתרכז באלו שאני מכיר ואפשר להתשמש בהן גם בלי להבין יותר מדיי.


ויטמין D - אור שמש.בניגוד למה שסיפרו לנו, אור שמש הוא חיוני לבריאות העור והגוף ומספק הזנה חיונית מאין כמוה שאנחנו, בדומה לכל הצמחים והחיות בטבע, ניזונים ממנו בכל יום. לכן חשיפה נכונה לשמש (לא להגזים! שימוש מוגזם באור שמש עלול להזיק) היא לא רק נכונה אלא חיונית לבריאותנו! לכן דאגו לחשוף עצמכם לשמש באופן מבוקר, בעיקר בשעות הבוקר הנעימות ושעות אחר הצהריים הפחות חמות, אור השמש בשעות האלו טוב מאוד לבריאות במינונים הנכונים, ואבי היה מדריכני להביט בשמש בעיניים עצומות בזריחתה ובשקיעתה והיה אומר שזה טוב לעיניים וטוב לבריאות.


מים - כן כן, מיםמים אחראים להרבה מאוד פעילות בגופנו הנוזלי ברובו. לכן חשוב לשמור עליכם שתויים היטב במים טובים וטהורים שעוזרים לגוף ומהווים שווים בערכם להישרדות כאוויר לנשימה ממש. שמירה על שתייה נכונה ומיטבית של מים באופן קבוע תעזור לכם לשרוד ולחזק את גופכם ואת המערכת החיסונית הטבעית שלכם.


מוזיקה - כן כן, מוזיקה היא חלק חשוב מאוד בריפוי שלנו, לכן אפילו קלטת או MP3 ישן שמצאתם בבוידעם יכול בשעת חירום להיות חבל הצלה של ממש לאנשים במצוקה נפשית. לכן - שמרו על אוצר מוזיקלי קרוב ומוכן לשימוש, בין אם זה מצבור שירים ניתן להשמעה מיידית ומגובה בסוללת הטענה ניידת, או גיטרה וכלי נגינה שהם בכלל, כולל הגוף האנושי שגם הוא - כלי נגינה מדהים ומיוחד מאוד!


רפלקסולוגיה - נסו לדמיין את כפות הרגליים כשהן צמודות כמפה לגוף האדם כשהעקבים למטה מסמלים את החלקים הנמוכים פיזית בגוף, כמו הרגליים והאצבעות לעומתם מסמלות חלקים שונים באזורים העליונים שלנו כמו הראש, העיניים, האוזניים הפה וכו'נסו לאתר בערך בדמיונכם היכן נמצא הכאב או המועקה בגופו של המטופל\ת ולחצו באופן אזורי מאוד לאט ובעדינות תוך עיסוי מעגלי והקשבה מתמדת למטופל\ת ולצרכים שלו\ה, תקשיבו להם - הם יודעים איפה ללחוץ הכי טוב… לחיצה נכונה באזור הנכון תוך הכוונת המטופל יכולה לעזור מאוד לטפל גם במצבים אקוטיים. (שוב, רק לאחר מיצוי כל אפשרות קונבנציונאלית ונכונה לטיפול במצבי חירום) וגם זה, לא ליותר מדיי זמן ולא חזק מדיי - מה שיכול לרפא יכול גם להזיק ולכן אם אינכם יודעים מה אתם עושים, עדיף במנות קטנות. (תקף לגביי כל שאר הנושאים)


רייקי - בניגוד לרפלקסולוגיה שמעוגנת במדעי הגוף הפיזיים, הרייקי פונה למשאבים הרוחניים שלנו, לדמיון.כדי לבצע טיפול רייקי פשוט על המטופל\ת להיות במצב של הרפייה חזקה ככל האפשר ועליכם, המטפלים\ות להיות נקיים במחשבה (ללא רצון לקחת מהמטופל\ת משהו, מאגו ועד מיניות גם אם זה רק בדמיונכם, נקו את זה לפני טיפול - זה קריטי) לאחר שניקיתם את מחשבתכם כשהמטופל\ת רפויים כהוגן - שפשפו את ידיכם בעדינות זו בזו להיווצרות חום ודמיינו שאתם מטעינים את הידיים בדומה לדיפיביולטור. דמיינו אור לבן\צהור\כחול\כל צבע חיובי ונעים שאתם אוהבים\ות יוצא מתוך הידיים שלכם כאשר אתם מעבירים אותן לאט, בעדינות ותוך הקשבה לעצמכם ולמטופל\ת מעל האזור הכואב. נסו לתת לזה לזרום באופן טבעי, אל תחשבו על מחשבותיכם ואל תשפטו את עצמכם או את הסיטואציה, פשוט תהיו נוכחים ברגע ותנשמו עמוק ולאט במחשבה נקייה ובלב צלול תוך ידיעה ברורה - אתם מעבירים דרככם כוח ריפוי בצורה חשמלית באופן דומה לפרחים שיודעים לפרוח בדיוק בזמן או ליד שלכם שיודעת לרפא עצמה אחרי פצע ללא כל עזרה. הבורא טבע בגוף את הכוח להבריא ולכן עליכם לזכור - אתם לא מרפאים את הגוף, אתם מסירים כוחות מזיקים שמפריעים לגוף לרפא את עצמו, פיזית ו\או נפשית.


עוצמת הרכות - עוצמת הרכות היא שיטת רפואה טבעית שמאחדת גוף ונפש תוך שימוש בניענועי גוף פשוטים יחסית המובילים את המטופל להסרת חסימות רגשיות באמצעות תנועתיות פשוטה של הגוף.במילה אחת עוצמת הרכות היא הפעמה - נענוע קל ונעים עד מתון ומטלטל מעט, לפי הצורך וההקשבה.מבלי להכנס לאיך זה קורא, די לכם לדעת שאני מצטט כרגע מילה במילה מתוך הספר של מובילת השיטה - ד"ר טובי בראונינג "עוצמת הרכות" - ריפוי הגוף והנפש ומערכות יחסים במשפחה ובחברה.טובי היא ד"ר בעלת תואר N.D.D.O. למדה בלונדון אוסטיאופתיה (רפואת העצמות), קרניופתיה (רפואת הגולגולת ונטורופתיה (רפואה טבעית).לפני הכל אציין כי ישנן הפעמות מסוגים שונים ולכל הפעמה יש ייעוד שונה בהתאם למצב שונה ולסוג שונה של טיפול או צורך שדורש מענה מסויים מאוד, לכן בחרתי בהפעמה יחסית כללית שנותנת מענה למגוון מאוד רחב של אתגרים נפשיים במצבים אקוטיים.אומרת לנו בראונינג:"קבלת הפעמה בשכיבה על הצד היא חוויה נפלאה. ילדים ומבוגרים כאחד נהנים ממנה לאין שיעור. היא לא רק מחממת לב, מנחמת ונוסכת תחושת ביטחון, אלא גם משפיעה לטובה על הגב ועל הריאות. בתנוחת מוצא זו אנו מניעים את הגוף בכיוון חדש - קדימה ואחורה. הפעמה זו מהווה חוויה מיוחדת גם עבור המפעים; הריפוי הדו סטרי מתרחש כאן בטבעיות"


אני חוזר ומדגיש - זהו ציטוט מילה במילה מתוך הספר (בתרגומו לעברית הוצאת מודן. תרגם - יהודה אלון) "הפעמה בתנוחת עובר (על הצד) תנוחת המופעם: הנח כרית תח תראשו של המופעם כשהוא שוכב על צדו רגליו מקופלות בזווית שנוחה (45 מעלות לערך). אם הזווית קהה מדי, יטה את גופו ליפול קדימה, ואם הברכיים משוכות גבוה מדי ויוצרות זווית חדה, תיבלם התנועה בבסיס. כמו כן, אם הכתף העליונה מסובבת קדימה או אחורה, גם כאן תיבלם ההפעמה. לכן, תומך המופעם בשלד בזרועו העליונה על ידי כיפוף המרפק והנחת כף ידו הפתוחה על המיטה. כך נתמך משקל הזרוע מבלי לחסום את התנועה. תנוחת המפעים: על גבו להיות זקוף ולהימנע מרכינה, על כן, מכופף המפעים את ברכיו ומניע בעדינות את גבו הזקוף קדימה ואחורה. במידה והמיטה נמוכה מדי, רשאי המפעים לשבת בעודו מפעים. נוחיותו חשובה תמיד ומסייעת לו להפעים באותה תנוחה לאורך זמן - גורם חשוב לריפוי ולתחושת ביטחון


צמחי מרפא - הרבליזם. אדגיש ואציין שוב כמה שצריך - אין תחליף לרפואה קונבנציונאלית במקרים בהם היא נצרכת, כל רפואה לשברים בעצמות או כל מצב אקוטי שמצריך רפואת חירום קונבנציונאלית הינו בהכרח דורש רפואה שכזו במהירות האפשרית. לכן - תמיד תחפשו גורם מקצועי ומוסמך שיכול לעזור לכם!גם בעניין הרבליזם - צמחי מרפא אינם משחק ולכן מה שיכול להועיל יכול גם להזיק, הכל עניין של מינונים לכן גם ובעיקר בנושא הזה חשוב לקרוא למומחה לפני שימוש בכל טריק או שטיק שאתם חושבים שאתם יודעים. בהיאמר זאת אתן כאן רשימה של צמחים שכדאי ורצוי לעשות מהם תה לצרוך אותם בצורות שונות: מרווה - מכילה כמות גדולה של אנטי אוקסדנטים ומסייעת בבעיות עיכול והורדת חום ובכלל, זה צמח מדהים שעוזר גם בשריפה לטהר מרחבים הן מבחינת ריח פיזי והן מבחינה רוחנית. המרווה ידועה כאחד הצמחים המשומשים ביותר בתורת הסוד. לענה (שיבא) - חליטה של שיבא עשויה להיות מרירה בטעם אבל יש לה הרבה יתרונות בריאותיים, בעיקר בהתמודדות עם בעיות עיכול או כאבי בטן. לענה מכילה חומרים אנטי בקטריאלים וטובה לנקיון מערכות בכלל ומערכת העיכול בפרט. כורכום - כורכום הוא שובב גדול ולוחם חזק מאוד נגד כמעט כל סוג של חולשה שמקורה במערכת חיסונית חלשה (שזה כמעט כל דבר למעשה) כורכום הוא אחלה בוסט למערכת החיסון ואפשר לצרוך אותו או באבקה לתוך כוס מים ולשתות פעמיים עד שלוש כל יום לפי צורך, או לצרוך בקפסולות בבוקר ובערב. טיפ של אבא: אם חייבים להבריא משפעת קלילה או צינון מעצבן, לקחת 3-5 קפסולות קטנות של כורכום טרי ומאושר לצריכה פנימית. לחכות 5 שעות ולקחת שוב 3-5 קפסולות, ושוב לחכות 5 שעות ושוב לקחת 3-5 קפסולות כך שבמשך 15 שעות לקחתם בין 9-15 קפסולות של כורכום ב3 פעימות.אחרי 15 שעות כאלו של מנוחה וצום מים או אכילה מיטיבה - הולכים לישון ובע"ה קמים כמו חדש! חשוב לציין - לפעמים הטיפ הזה איננו מספיק בגלל שכמה כמוסות כורכום לא יכולות לרפא כל דבר באופן וודאי אלא לחזק את מערכת החיסון באופן כללי ובכך להביא לשיפור. פירות הדר - עשירים בויטמין C, פשוט לאכול או לשתות בכיף… פטרוזיליה, כוסברה ושות' - עשירים בברזל ושאר דברים טובים, פשוט תאכלו אותם… שלכם - מורפיוס.

קרדיט ליוצר התמונה - לפרופיל הפיקסביי לחצו כאן

43 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page