top of page
  • תמונת הסופר/תalonmeytav

מדריך הפרטיזן לאפוקליפסה - פרק ו': מורהכאן הגענו למעשה למ' החשובה מכולן שכן מעבר לכל משאב פיזי אפשרי שמדהים ונפלא ככל שיהיה, הוא עדיין מוגבל לזמן ומקום, המ' של מורה היא גם המ' של מידע ומידע - ידע, זה כל הסיפור כאן.


אז מה הוא המצפן הפנימי וכיצד עוקבים אחריו במצבים כאוטיים בהם הסדר לא תמיד קיים באופן שבו אנחנו רגילים והנפש צריכה את הכלים הנכונים להתמודד עם הבלתי ידוע.מורהאז קודם כל ולפני הכל מורה זה מורה דרך. מורה דרך יכול להיות אדם פיזי שהוא מורה דרך, מורה דרך יכול להיות מצפן שמורה לנו את הכיוון או מפה שמראה לנו מה יש סביבנו ממעוף הנשר. מורה דרך זה הקול הפנימי שמורה לנו לאן ללכת גם בלי שאנחנו יודעים מדוע, האינטואיציה שמדריכה אותנו משחר ילדותנו היא תמיד היתה ותמיד תהיה, קולו של הבורא הבוקע מתוכנו ומוביל אותנו חזרה הביתה.


מה צריך שיהיה לכם?

מפת סימון שבילים. רצוי מעודכנת ככל האפשר אבל גם ישנה תעבוד מבחינת יישובים גדולים ומקורות מים גדולים, קודם מפה של האזור שלכם (יש לבדוק את האזור בגוגל) ולאחר מכן מפה של האזורים סביבכם.

מצפן מקצועי - מצפן הוא כלי חשוב מאוד כדי להבין איפה אתם ביחס למפה. במידה ואין לכם מצפן תוכלו לנווט באמצעות השמש והיחס לאובייקט הגדול המזוהה הקרוב אליכם או באמצעות כוכב הצפון בלילה ותנועת הנהרות הגדולים (בישראל למשל - נהר הירדן, באירופה - הדנובה וכן הלאה).

פנס חזק נטען + בטריות - פנס חזק וקל לתפעול ולשימוש שיכול גם להיטען חשמלית באמצעות כבל מתאים לפאנל סולארי או סוללת הטענה ניידת וגם באמצעות בטריות. רצוי גם פנס יד וגם פנס ראש, אם אפשר גם פנס עבודה חזק ומתמגנט.


שאלות שחשוב לשאול:


א. איפה מקור המים המתוקים הנקיים הקרוב ביותר אלינו?


ב. איפה המרפאה, בי"ח, עמדת עזרה ראשונה הקרובה אלינו והאם יש לנו ערכת עזרה ראשונה?


ג. איפה יש מרעה? קיבוצים עם רפתות, כפרים עם מרעה חופשי באדמות הסגורות סביבו, וכו' וכו'כמובן שמרעה זה בד"כ שייך לאנשים פרטיים ובשום אופן אין להשתמש במה שלא שלנו או קנינו אותו באופן חוקי ונכון, ובכל זאת כאן אנחנו מדברים על מצב אקוטי לחלוטין בו אין ממשל מסודר ו\או אספקת חשמל ומזון ממקום למקום.

במצב חירום כל כך קיצוני יש להניח כי קיבוצים ומושבים מסודרים הם או טריטוריה מוגנת לחלוטין ואז כדאי להצטרף אליהם, או טריטוריה הנשלטת על ידי אויב ובמקרה שכזה כדאי ואף רצוי לעשות שימוש בכל משאב העומד לרשותנו. משאבים אלו כוללים צאן ובקר, פירות וירקות (פרדסים ושדות פתוחים באזור מגוריכם)


ד. איפה יש מזון בר? זו השאלה הטובה והחשובה מכולן, מזון בר בניגוד למזון מסודר הגדל בפרדסים ומטעים מסודרים הוא בד"כ מזון מזין יותר כיוון והוא גדל באופן טבעי וגם זמין יותר כי איננו גדל במתחם מסויים אלא באזורי גידול שונים ומגוונים בהתאם לתנאי אקלים וטופוגרפיה שונים ומגוונים.מזון זה ניתן למצוא ליד נחלים, בסביבת מגורים עירונית או בכל סביבה שהיא. עליכם לחקור על צמחים הגדלים באזור מגוריכם וראויים למאכל, יש לחקור במדריכי צמחים ולדאוג שיהיה לכם אחד בכיס!


ה. איפה יש מצבור עצים ראויים לשריפה קרוב אלינו (יער, נגריה, ייקב)


ו. איפה יש מצבור של חלקי אלקטרוניקה שמישים לידינו? (מוסך נטוש, קניון נטוש)ז. האם הים מתנהג כרגיל? האם הוא סוער מעבר לרגיל בעונה? בהנחה וכן ראוי להתרחק מהחוף ולמצוא מקום גבוה שנמצא בקרבת מעיין או מקור מים מתוקים נקיים זמין ובמרחק בטוח מיער קרוב אבל לא בתוך יער ממש כדי להיות קרוב למשאבי הטבע ביער ולהישמר משריפה במקרה חירום.


מחזור - להשתמש במה שיש


עליכם לחשוב על כל דבר קטן נוסף שטרם הצלחנו להכניס לרשימה החשובה בששת הפרקים הראשונים. עליכם להתאים את ההישרדות לתנאים המסוימים בהם אתם נמצאים - רק אתם יודעים הכי טוב מה צריך לעשות ברגע הנכון. למעשה זו המשמעות של המילה מורה ושל המ' הכל כך חשובה הזו. המורה הפנימי - המצפן שנטע בנו הבורא שיודע באמת מה הכי טוב לו.

זכרו אנחנו חיים ביחד ורוצים לחיות בהרמוניה אחד עם השני ואחד עם הטבע, כל פעולותינו צריכות להיות מתוך רצון להיטיב עם עצמנו בהתאם להטבתנו עם הכלל והטבע ולכן לפני הסוף של המדריך המקוצר (ששת הפרקים הראשונים של המדריך) שנכתבו ביום אחד ב11 לחודש ה11 ב2023 לספירת האילומננטי המומצאת אדגיש את אחד העקרונות החשובים ביותר להישרדות שקשור גם הוא ליכולת למייטב את עצמנו ולהיטיב עם הסביבה: מחזור.

גם מילה זו מתחילה באותה אות מופלאה, וואו אני ממש בשוונג (סמיילי קורץ - ס"ק) או בשלוש מילים: להשתמש במה שיש (לב"ש)

מה זה אומר? זה אומר שכל מחשב ישן אפשר לתקן שכל סנדל אפשר לעדכן ושכל מעיל אפשר לתפור.יש סביבנו אין סוף דברים שאפשר למחזר אותם, מספסלים ישנים דרך משטחי עץ חסרי שימוש ועד למכונות שכל מה שצריך זה להחליף להם חלק קטן, לתת להם ליטוש או מעט אהבה וצבע והוופ, משומש כמו חדש!

עלינו לצאת מהקופסא ולהתחיל לאסוף כל דבר שעשוי להיות בעל ערך ואיננו תופס לנו במחסן או בבית יותר מדיי מקום. ושוב - ידע, ידע ושוב ידע.עדיף שני ספרים נכונים על מחסן מלא בחפצים שאין להם שימוש כי אינכם יכולים להשתמש בהם…בפרקים הבאים נצלול פנימה אל עוד ממים שטרם הזכרנו:מגן - תפילה, מכשיר קשר, מוזיקה, מלאכות קדומות, מאמה אדמה, מנה חמה ומני ממטרה (ס"ק)


שלכם - מורפיוס. קרדיט ליוצר התמונה - לפרופיל הפיקסביי לחצו כאן

82 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page